Opublikowano

Mam trochę ponad 30 lat i…

Mam trochę ponad 30 lat i fajnie było oglądać rozwój technologii. Jeszcze kilka lat temu byłem o tym święcie przekonany, że technologia idzie tak do przodu, że rodzice obecnych 30 latków tego już nie ogarną nigdy. Zawsze chciałbym się tak mylić. Coś na przestrzeni ostatnich lat się zmieniło, ledwie widoczny postęp, pozorna stagnacja bo od lat nie ma dużych zmian jak przykładowo OS w stylu Nokia s40 a Symbian, a później Android czy marketingowa petarda iOS.
Jednak zmiany zaszły i to ogromne. Systemy operacyjne, jak i same urządzenia, stały się bardzo proste w obsłudze. Dziś moi rodzice oglądają youtube na smarttv lub bezpośrednio na smartfonie, bez problemów robią przelewy używając do tego laptopa, słuchają dowolnego radia na świecie strumieniując po bluetooth z tabletu do kina domowego i radio w samochodzie, piszą na WhatsApp, używają chmury do trzymania zdjęć i video, rozmawiają z rodziną za granicą przez Skype, grają czasem w jakieś proste gry i tym podobne aktywności. Ludzie którzy są już na emeryturze i nie pracowali przed komputerem nigdy.
Kiedy się to wszystko stało nie wiem. Wiem tylko że lata temu początki z PC były strasznie trudne i toporne, ze smartfonami to samo i nagle coś poszło cholernie mocno do przodu. Technologia stała się dostępna dla każdego, systemy operacyjne stały się bajecznie proste w obsłudze. Jest to na swój sposób piękne, mimo że ledwo dostrzegalne i mi brakuje tych nagłych przeskoków, a z drugiej strony może lepiej że zmiany są subtelne ale niosą progres krok po kroku. Dzięki temu sam też jestem w stanie nadążyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#technologia #smartfon #systemyoperacyjne #programista15k – bo to między innymi dzięki wam się dzieje